Умови
проведення районних змагань
зі спортивного туризму серед учнівської молоді

Мета і завдання змагань: змагання проводяться з метою популяризації та подальшого розвитку туризму як засобу виховання учнівської молоді, активізації спортивно-туристської роботи в навчальних закладах району. Виявлення найкращих спортсменів та команд району зі спортивного туризму.

Учасники змагань: У змаганнях беруть участь команди загальноосвітніх закладів району (учні 9-10 класів). Команду очолює тренер.
Учасники команд повинні мати дозвіл лікаря на участь в змаганнях.
Склад команди – 6 чоловік (у тому числі не менше двох дівчат).

Документація та строки її подання:
Заявки на участь у змаганнях подаються до 11 вересня 2013 року у Центр дитячої та юнацької творчості.
Іменна заявка від команди, де вказується: прізвище, ім’я, рік народження, дозвіл лікаря про стан здоров’я на кожного учасника подається в день проведення змагань. Заявка підписується керівником закладу та лікарем, підписи засвідчуються печатками. Учасники, які не мають медичного дозволу до участі у змаганнях не допускаються.

Види змагань:

І . Змагання на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод»:
1.1. За 5 хвилин до старту, відповідно до протоколу жеребкування, команда в повному складі з’являється на передстартову підготовку та отримує каски.
Для проходження дистанції необхідно мати на кожного учасника команди рукавиці брезентові.
1.2. Основні етапи та їх характеристика :
1. Визначення азимуту : етап обладнаний планшетом, на якому знаходиться суддівський компас, та трьома альпенштоками (точками на які потрібно визначити азимут), які знаходяться на відстані від планшету. Показники записуються в суддівську картку учасником, який визначає азимут. Допускається похибка в п’ять градусів, кожний наступний градус – 1 бал штрафу.
2. Маятник : на початку та вкінці етапу КЛ. Довжина етапу до 4м. Першому учаснику підвішену мотузку подає суддя етапу.
3. Купини : етап обладнаний на початку та в кінці етапу контрольними лініями та суддівськими купинами.
4. Колода : етап обладнаний суддівською колодою та верхньою суддівською мотузкою. На початку та в кінці етапу контрольної лінії. Використання супроводжуючої мотузки обов’язкове. Довжина етапу до 12м.
5. Рух по паралельним мотузкам (цирк) : етап обладнаний верхньою і нижньою суддівськими мотузками, контрольними лініями на початку та в кінці етапу. Довжина етапу до 15 метрів. Використання супроводжуючої мотузки обов’язково.
6. Вузли : етап обладнаний суддівською мотузкою, на якій повішені 6 репшнурів діаметром Ǿ 6мм, та 1 мотузка Ǿ 10мм. та контрольною лінією. Перелік вузлів: провідник «вісімка», зустрічний, брам шкотовий, стремено, зашморг, академічний, провідник одним кінцем, грейпвайн. Вузол зашморг в’яжеться на опорі. Учасники проходять етап у вигляді естафети. Спочатку один учасник долає відстань від контрольної лінії до етапу і зав’язує один будь-який з переліку вузол на розсуд команди і повертається назад до контрольної лінії передає торканням руки естафету своєму члену команди (другому учаснику), який рухається також від контрольної лінії і зав’язує один будь-який з переліку вузол і знову повертається назад передає естафету першому учаснику і так поки не зав’яжуть всі шість вузлів. Кожен учасник повинен зав’язати по одному вузлу.
7.Спуск по схилу : етап обладнаний суддівськими перилами. Контрольна лінія на початку та вкінці етапу. Для проходження спуску необхідно мати рукавиці.
8.Рух по жердинах : учасники проходять умовно заболочену ділянку, наступаючи тільки на опори жердини . Забороняється : перестрибувати з опори на опору, спиратися жердинами у воду, грунт. Учасники можуть волочити жердину одним кінцем по поверхні, не спираючись на неї. Фінішем етапу вважається момент, коли всі учасники команди виходять на інший берег болота і виносять на нього всі жердини.
9. Транспортування потерпілого : етап обладнаний суддівськими ношами. Умова : умовна втрата свідомості потерпілого.

ІІ. Конкурсна програма:
2.1 Конкурс «Представлення команд»:
Завдання :необхідно підготувати дотепно – гумористичну розповідь про учасників команди, емблему та девіз команди.
Умови : участь бере вся команда. Для виступу дається 5 хвилин.
Оцінюється : форма, емблема, гасло, зміст програми, майстерність виконання.
Максимальна кількість балів - 20

2.2 Конкурс фотографій «Туризм нас єднає»:
Завдання : на конкурс необхідно подати не більше 2-х фотографій від команди форматом 20 х 30см.
Умови: тематика конкурсу: участь у змаганнях, зльотах, походах, тренуваннях тощо. Роботи подаються до журі. До кожної фотографії подається інформація: назва роботи, автор (ПІБ або колектив), команда. Роботи подані на конкурс не повертаються.
Оцінюється: технічність (різкість зображення, контрастність, композиція, витриманість формату) та зміст роботи (художність, динаміка ситуації, відповідність тематиці, наявність стилю, вдалий підпис (назва). Максимальний бал – 20.