Умови проведення
Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад»

Трудова акція школярів та учнівської молоді «Плекаємо сад» проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Трудова акція «Плекаємо сад» започаткована як продовження Всеукраїнської акції «Посади сад».

Мета акції

Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.

Завдання акції

Оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово – ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу.
Ознайомлення з основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності.
Залучення до дослідницької роботи з садівництва.
Об’єднання зусиль агропромислових об’єднань різних форм власності, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної та до вузівської підготовки учнів у галузі садівництва.
Закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.

Розділи акції

«Зернятко – кісточка» - передбачає збір та висів насіння плодових культур. Влаштування плодово-ягідних шкілок;
«Закладаємо сад» - основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту до посадки та висадки прищеп;
«Щепимо кращий сорт» - включає в себе різноманітні способи вегетативного розмноження плодових культур сучасними районованими та перспективними сортами;
«Рідкісна ягода» - цей розділ передбачає вирощування нових для даної місцевості плодово-ягідних культур;
«Виноградне гроно» - проводиться закладання виноградників, пророщування виноградних шкілок;
«Збираємо врожай» - підсумковий розділ, який включає в себе збір, облік, зберігання врожаю садовини.
В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати інші розділи.


Учасники акції

До участі в акції запрошуються загальноосвітні, позашкільні та професійні навчальні заклади, школи-інтернати, окремі гуртки, клуби які займаються дослідницькою діяльністю, родинні колективи.

Керівництво акцією

Керівництво акцією на місцях здійснюють міські, районні оргкомітети за участю еколого-натуралістичних центрів, станцій юннатів, еколого-натуралістичних відділів комплексних позашкільних навчальних закладів.
Районні та міські оргкомітети підводять підсумки I етапу акцій та направляють роботи переможців для участі у обласному етапі акції на адресу: 25010, м. Кіровоград, вул. Пугачова, 2, ОЦЕНТУМ, до 1 листопада щорічно, телефон для довідок 24-05-97.
На обласний оргкомітет покладається відповідальність за проведення підсумків обласного етапу будуть направлені до НЕНЦ для участі у Всеукраїнській акції «Плекаємо сад».
Відзначення переможців

За підсумками журі кращі учасники відзначаються грамотами та дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації і обласного центру еколого-натуралістичної творчості української молоді.