Умови

проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу

УМАКО «Сузір'я»«Мирний космос»

 

Мета і завдання конкурсу

Конкурс проводиться з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвитку у юнаків і дівчат творчих здібностей, інтересу до авіації та космонавтики, науки і техніки, екології, дослідницької діяльності.

Головним завданням конкурсу є залучення школярів і молоді до вирішення завдань, які мають практичне значення для розвитку науки і техніки, популяризації в Україні наукових і технічних досягнень в освоєнні Космосу.

Учасники конкурсу

Учасниками конкурсу можуть бути учні шкіл, яких цікавлять різноманітні аспекти у вивченні Космосу, виявляють схильність до науково-дослідницької роботи, прагнуть розкрити свої творчі здібності, віком до 18 років включно.

 

Основні напрямки

Конкурс проводиться по семи напрямках, в кожному з яких є декілька секцій.

 

І. Ракетно космічна техніка

Розглядаються моделі, макети, теоретичні проекти ракетної та космічної техніки.

Секції:

                     1. Космодроми та полігони: стартові полігони; стартові позиції, установки та пристрої; технічні позиції; транспортні установчі пристрої; заправники; контрольно-виправні засоби; комплекси для посадки.

                     2. Ракетна техніка: реактивні снаряди та малі керовані ракети; балістичні ракети зенітні керовані ракети; ракетоносії; прискорювальні блоки; міжорбітальні буксири; бортові системи, агрегати та інші елементи ракетної техніки.

                     3. Космічні апарати: супутники; орбітальні станції тривалої роботи; міжпланетні апарати; планетоходи та інші транспортні системи; планетні бази - станції; засоби пересування космонавтів; роботи маніпулятори; засоби рятування апаратів та космонавтів; бортові системи, агрегати, двигуни, прилади, конструкції вузли та інші елементи космічних апаратів.

                     4. Наземні та бортові засоби керування: командно - вимірювальні комплекси.

          Вимірювальні пункти (сухопутні та корабельні); приймально-передавальні антени.

          Бортові системи зв'язку; бортові системи орієнтації та стабілізації; бортові системи керування рухом.

                     5. Пошуково - рятувальні комплекси: авіаційні засоби; морські засоби; сухопутні засоби.

                    6. Нетрадиційні засоби, що використовуються для запуску та посадки космічних апаратів, дослідження планет: аеродинамічні апарати (крилаті, роторні); аеростатичні літальні апарати; перспективні способи та засоби (антигравітаційний літак та інше).

                     7. Експериментальний ракетомоделізм: оригінальні моделі ракет; допоміжні засоби і пристрої для запуску, стабілізації польоту і посадки ракет; прилади, стенди і обладнання для знімання статичних, динамічних і аеродинамічних характеристик моделей як при наземних випробуваннях, так і в польоті.

                     II. Космічна біологія і медицина

Розглядаються теоретичні проекти, прилади, тренажери, макети та діючі установки.

Секції:

                     1. Біологічні та медичні дослідження у космосі; система життєзабезпечення екіпажів космічних кораблів у польоті та під час висадки експедиції на інші планети.

                     2. Адаптація людини в космосі.

        3. Адаптація космонавтів до земних умов після повернення з космосу.

                     4. Використання космічної біології та медицини на Землі.

                     5. Пристрої та спецзасоби для екіпажів космічних кораблів для вживання після приземлення (приводнення) в екстремальних умовах.

                                 III. Астрономія

Розглядаються теоретичні розробки, макети, моделі, астрономічні прилади, наочні прилади, наочні приладдя, фотографії, відео - та кінозйомка. Можливі напрямки роботи: Сонце, планети, супутники планет, Місяць, комети, астероїди, метеори, метеорити, сріблясті хмари, зодіакальне світло, астроклімат, зоряна астрономія, спостереження туманностей, Галактики, астрофотографія, астроприладобудування, астрономічні радіоспостереження, астрономічні прилади для спостереження з космосу, астрономічні прилади для спостереження з космосу, астрономічні комп'ютерні програми.

Секції:

1.  Астрономія та астрофізика.

2.  Аматорська астрономія.

               IV. Екологія та космонавтика

Розглядаються теоретичні проекти, макети та діючі прилади.

Секції: засоби виявлення, реєстрації та ліквідації "Космічного сміття"; космічні засоби виявлення, реєстрації, ліквідації, наслідків екологічних катастроф на Землі; космічні засоби утилізації наземних промислових відходів та зброї масового знищення; прогнозування та запобігання екологічним катастрофам з використанням космічної інформації; винесення шкідливих виробництв за межі Землі; екологія ракетно-космічної техніки (виробництво, випробування та експлуатація); засоби утилізації відходів на борту космічного апарату.

                         V. Програмування та обчислювальна техніка

Розглядаються програми, що представленні на дискетах для комп'ютерів IBM з додатком опису програми, де вказані: тип програми (навчальні, контролюючі, пакети програм); час дії, мова програми; тема, мета (для кого призначена програма); з яких частин складається (меню); інструкція користувачеві; технічні засоби, які автор використовує для досягнення мети; список першоджерел.

Секції:

1. Програми по астрономії, космічній механіці, біології і медицині, проектуванню ракетно-космічної техніки у вигляді астрономічних довідників, космічних календарів, проекти космічних кораблів, досліджень у космосі, подорожей по зірках та сузір'ях планетах Сонячної системи і т. ін.

                2. Бази даних.

                 3. Пропозиції по вдосконаленню наземної та бортової обчислювальної техніки.

                                                                                                                                                           

                VI. Людина. Земля. Всесвіт

Розглядаються доповіді, фотоматеріали, слайди, плакати.

Секції:

                1. Палеокосмонавтика та космічна археологія: давні обсерваторії, метеорити та аномальні явища; легенди та міфи, на основі яких створюються космічні апарати; гіпотези про виникнення та будову Землі, планети Сонячної Системи.

                 2. Космічна філософія.

                 3. Цивілізації за межами Землі: графічні та інші способи виготовлення "послань братам по розуму"; методи та засоби пошуку сигналів інших цивілізацій; рекомендації відносно способів встановлення контакту та обміну інформацією між землянами та інопланетянами; схема поведінки людини при зустрічі з розумними істотами з інших планет; можливі форми розуму.

 

            VII. Музеї космонавтики

Розглядаються доповіді, фотоматеріали, макети, слайди.

Секції:

Пошукова робота учнів, у тому числі з історії вітчизняної та закордонної космонавтики, присвячена знаменитим датам космонавтики.

Експозиції музею, присвячені людям, які внесли вклад у вивчення проблем освоєння космосу, космонавтики.

Розділи музейної експозиції, унікальні експонати, представлені у музеї, та подібне.

 

    Вимоги до робіт

На конкурс приймаються колективні та індивідуальні роботи у формі доповіді, статті, проекту, макету, файлу. Роботи необхідно оформити у вигляді реферату (обсягом не більше 20 друкованих сторінок) з фотографіями, малюнками, в якому розкрити призначення будову, принцип дії моделі чи апарату, що проектується, обґрунтувати цінність та доцільність запропонованого експерименту.

При необхідності прикласти ескізний проект з масштабними кресленнями, розрахунками і покажчиками. Вказати журнали, газети або прикласти статті, фотокартки, креслення та інші джерела інформації, які використовувались учасниками конкурсу. Додати 2-3 фотокартки моделей в різних ракурсах розміром 9x12 чи 13x18 см.

При оцінці робіт буде враховано: оригінальність ідеї, її науково-технічна обґрунтованість, можливість реалізації в найближчі роки, наявність демонстраційних плакатів, ескізних проектів креслень; складність моделі чи макету, якість їх виготовлення, науково-технічний рівень виконання, надійність конструкції в експлуатації; масштаб і відповідність прототипу за фотокартками, опублікованими у пресі чи представленими учасниками конкурсу, науковий рівень реферату та його оформлення. 

ЗАЯВКА

на участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу

       УМАКО "Сузір'я"„Мирний космос"

 

1.

Прізвище, ім'я автора

 

2.

Дата народження

 

3.

Повна домашня адреса (індекс, телефон)

 

4.

ПІБ батьків (контактні телефони)

 

5.

Назва (повна адреса) навчального закладу

 

6.

Клас

 

7.

Тема і розділ, з якого подана робота

 

8.

Назва роботи

 

9.

Назва гуртка

 

10.

ПІБ керівника (учителя)гуртка чи секції