Сценарій

проведення районної краєзнавчої конференції учнівської молоді

«Шляхами подвигу і слави»

Дата проведення: 19 лютого 2016 року о 9 годині

Місце проведення: ЦДЮТ

Запрошені: учасник Великої Вітчизняної війни, учасник АТО, керівники району.

Хід проведення:

І. Вічна слава солдату-герою

   І солдату без нагород -

   Хто загинув хоробро від бою,

   Захищаючи рідний народ.

ІІ. Вічна слава бійцю рядовому,

Як і маршалу слава отця,

Хто поліг біля отчого дому

Смертю мужності, смертю бійця.

І. Ми, нинішнє покоління, повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо - жовтий прапор свободи в нашій державі Україні.

ІІ. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

І. Тому це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть  юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

ІІ. Саме про таких справжніх героїв сьогодні говоритимуть учасники районної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави», яка проводиться вперше з метою ознайомлення з військовою історією рідного краю в загальному та з огляду на особистості.

І. Вшануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

(хвилина мовчання)

І. На нашу конференцію завітали гості:

  • Панета Тетяна Григорівна – заступник голови Петрівської районної державної адміністрації;
  • Хрокало Олександр Іванович - учасник АТО

ІІ. До слова запрошуємо Панету Тетяну Григорівну.

(виступ)

І. Також  на нашій конференції присутнє журі у складі:

  • Швець Тетяни Миколаївни – методиста районного методичного кабінету;
  • Савостікової Валентини Миколаївни – методиста районного методичного кабінету;
  • Суліми Дмитра Олександровича – методиста районного методичного кабінету;
  • Бойко Валентини Олексіївни – директора Центру дитячої та юнацької творчості;
  • Дементьєвої Наталії Василівни – заступника директора Центру дитячої та юнацької творчості.

І. Розпочати нашу конференцію хочемо з позаконкурсної роботи, яка познайомить присутніх з жителем села Ганнівка Костем Пестушком – отаманом Холодного Яру. Запрошуємо до слова ученицю Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів Пилипенко Юлію.

(Виступ)

ІІ. Тематику дослідницько-пошукових робіт, представлених на конференцію, умовно можна поділити на три напрями: події другої світової війни, друга світова війна в долі моєї родини та сучасні захисники Вітчизни.

І. Повертаючись сьогодні обличчям до нашої історії, ми з глибокою вдячністю схиляємо голови перед бійцями Радянської армії.

ІІ. Кожне  молоде серце сьогодні і завжди повинно берегти пам’ять про всіх, хто відстояв державу в  тій страшній війні. Щоб ніколи не повторилася та біда, яку пережив народ у 1941-1945 роках.

І. Мільйонам українців врізались в пам’ять важкі дні ІІ світової війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами.

ІІ. Страшні сліди залишила війна. На території України в руїни та згарища перетворили фашисти 114 міст і 28 тисяч сіл.

(перегляд відеоролика)

І. Запрошуємо до слова першого учасника конференції  - ученицю Петрівської ЗШ І ступеня Горбанець Поліну з роботою «Знаємо! Шануємо! Пам’ятаємо!», яка розкриє шлях становлення українського воїна протягом усієї історії розвитку нашої держави.

(виступ)

ІІ. Запрошуємо ученицю Чечеліївської ЗШ І-ІІІ ст. Лінтур Вероніку з роботою «Все менше нас, прибульців із війни, Все глибші наші спомини і думи.»

(виступ)

І. Наступною запрошуємо ученицю Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ст. Саєнко Анну з історією однієї нагороди.

(виступ)

ІІ. Про ветеранів ІІ світової війни, які проживають в с. Червонокостянтинівці, нас познайомить Васяніна Каріна.

(виступ)

І. Учениця Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ст. Катрук Яна розповість про події другої світової війни на території Червонокостянтинівської сільської ради.

(виступ)

ІІ. «Українські богині медицини під час війни» - це назва роботи учениці Петрівського НВК Полтавець Катерини. Запрошуємо її до виступу.

(виступ)

ІІ. Прадід мій пройшов війну –

Я вклоняюся йому.

В мирний час служив мій дід –

Захищав кордон, як слід!

І. Прадід про війну розкаже,

Потайки сльозу змахне.

Фотографії покаже

І невесело зітхне…

ІІ. Давайте ж пригадаємо поіменно ветеранів Великої вітчизняної війни, які проживали на території нашого району.

(перегляд ролика)

І. Другий блок «Друга світова війна в долі моєї родини» розпочинає вихованка гуртка Центру дитячої та юнацької творчості Дементьєва Жанна з роботою «Таємниця сірої коробочки».

(виступ)

ІІ. Продовжує знайомить нас з історією своєї родини учень Петрівської ЗШ І ст. Бочаров Богдан.

(виступ)

І. Запрошуємо до виступу вихованку гуртка Центру дитячої та юнацької творчості Лугову Анну зі своєю пошуковою роботою про слід війни в її родині.

(виступ)

ІІ. Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.

І. Україна!Українці! Національна свідомість! Патріотичний дух! Усі ці твердження стали народними цінностями завдяки подіям, які відбулися в нашій країні протягом останніх  років. Революція Гідності, Майдан, повалення режиму, анексія Криму, АТО…

ІІ. Героїчні подвиги українських воїнів в АТО назавжди залишаться в пам’яті нашого народу. Про них пишуть вірші складають пісні, знімають фільми, а ми вивчаємо їх життя.

І. До слова запрошується учасник антитерористичної операції Хрокало Олександр Іванович.

(виступ)

ІІ. Нині Україна знов відстоює свою державність і цілісність, виборюючи її кров’ю. У кривавих боях народжуються нові герої, люди, які сьогодні творять історію своїми вчинками, віддаючи своє життя за вільну, єдину, незалежну Україну. Давайте згадаємо їх поіменно.

(перегляд ролика)

І. Зараз до вашої уваги роботи третього блоку, що розповідають про сучасні події на Сході України.

ІІ. «Мій тато – герой нашого часу». Це назва роботи учениці Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст. Пеліпас Карини. Запрошуємо її до слова.

(виступ)

І. Запрошуємо до виступу учня Володимирівської ЗШ І-ІІІ ст. Овсюка Юрія, який познайомить нас зі своїм односельчанином – героєм АТО.

(виступ)

ІІ. Своїми дослідженнями про сучасних героїв ділиться учень Петрівської ЗШ І-ІІІ ст. Теренюк Денис. Запрошуємо.

(виступ)

І. Ще одну історію боротьби в зоні АТО нам розповість учениця Балахівської ЗШ І-ІІІ ст. Трипадуш Інна.

(виступ)

ІІ. Учениця Петрівського НВК Макар Вікторія пропонує вашій увазі свою роботу під назвою «Гаряче серце». Запрошуємо до виступу.

 (виступ)

І.  Стій! Час замри і озирнися в минуле. Озирнися на тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас з висоти своїх пам'ятників. Стій! Зупинись! Ніколи не проходь байдуже повз гранітної стіни, на якій визолоченими буквами вписані імена тих, що полягли на полі бою, знищених, але не скорених. Зупинись — постій мовчки — згадай...

ІІ. Пам'ять... Вона не має початку і не має кінця. Ще й досі чекають запізнілих листів з матері, що не повірили похоронці, наречені, сестри, дружини. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

І. Ми дякуєм вам, хлопці, за життя,

Ми  дякуєм вам, хлопці, за свободу.

Пробачте нас. Пішли ви в небуття,

Та більше не повернетесь додому…

ІІ. Ви йшли за нас, ви йшли на вірну смерть,

Ви не боялися нікого і нічого.

Ви захищали своїх мам, жінок, дітей,

Ви знали що ви робите й для чого.

І. Наша конференція добігає кінця. І ми запрошуємо до слова членів журі для підведення підсумків.