Сценарій
проведення Дня Позашкільника
(Звучать фанфари)

-Наш творчості Центр, сьогодні знову сяє,
Вже вкотре він радо дітей зустрічає.
Для діток є місцем крилатої мрії
Тут зріють таланти, міцніють надії.
Тут пошук нового, пробудження думки.
А ще – це довір’я, це дружні стосунки.
Учитель, батьки, вихователь – дитина:
Усі ми велика і дружна родина.

Ми – жителі казкової країни,
Де радість дитяча - надійний наш друг.
Щаслива й весела тут кожна дитина.
Натхнення і творчість вирує навкруг.

- Доброго дня, дорогі друзі!
- Щоосені, коли все навколо купається в золотих барвах, наш Центр
дитячої та юнацької творчості наповнюється гучним дитячим сміхом. Гостинно відчиняються двері перед хлопчиками і дівчатками, перед молодшими і старшими школярами.

Успішними стають тут ті, хто в школі непомітні,

Тут зустрічають радо всіх й привітно.

Усі тут впевнені у власній перемозі

І хто хоч раз прийшов - забути вже не в змозі.

- Я рада вас усіх привітати з новим роком. Так – так я не помилилася. Я
вітаю вас з новим роком, але не з календарним, а з навчальним. Адже саме сьогодні розпочинається новий навчальний рік в Центрі дитячої та юнацької творчості. Цей рік дуже особливий для нас і для вас, тому що в Україні 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості.
- Сьогодні, щоб привітати нас усіх з початком нового навчального року до нас завітала вихованка гуртка вокального співу «Соловейко», Лебідь Валерія, яка подарує нам пісню «Сонячний віночок».

(Виступ)

- Давайте з вами на хвилинку заплющимо очі та уявимо країну, в якій живуть лише діти. (Діти заплющують очі, уявляють. Звучить казкова музика). Сьогодні ми і помандруємо з вами до такої незвичайної країни, яка зветься Позашкілля. Ми знаходимося з вами на чарівному літаючому кораблі, на якому і помандруємо по країні і відвідаємо найкращі її міста.
- Як вже здавна повелося в цій країні, щороку в цей день президент країни Позашкілля відзначає активних та творчих її жителів. Зустрічайте оплесками президента країни Позашкілля – директора Центру дитячої та юнацької творчості, Бойко Валентину Олексіївну.

(Звучить музика. Виступ директора)
(Звучить космічна музика)

- Ось ми і прибули до першого міста, яке сьогодні відвідаємо – це місто Мистецьке. Вже здавна воно славиться своїм гуртком образотворчого мистецтва «Мальва», на якому створюються великі шедеври маленькими майстрами художньої справи. Надихає гуртківців своїм талантом, їх керівник – Сарданова Тетяна Сергіївна.
- Яке свято без веселощів та гарної посмішки. Тож зараз ми з вами спробуємо створити посмішку власними руками. Вам потрібно із зав’язаними очима на повітряних кульках намалювати смайлик. Починаємо малювати за моєю командою. Почали. Стоп закінчили малювати.
- А тепер за оплесками глядачів визначимо у кого смайлик вийшов найвеселіший. Давайте подаруємо свої смайлики друзям, щоб і їм було радісно.

(Діти дарують смайлики)

- Мандруючи країною, ми знайшли талановиту дівчинку – красунечку, Адамюк Владу, вихованку вокального гуртка «Соловейко», яка сьогодні подарує нам пісню «Малюки».

(Виступ)

- Час нам вже вирушати далі на нас чекає місто «Іграшкове». Я відомо всі іграшки мають свої секрети. Такі іграшки, з секретом шиють у цьому місті на гуртку м’якої іграшки «Капітошка». В кожну з іграшок вихованці вкладають свою душу, даючи звичайному шматочку тканини нове життя. А допомагає їм у цьому їх керівник – Добровольська Тетяна Анатоліївна.
- Сьогодні ми спробуємо розгадати секрет їх іграшок. Вам потрібно обрати одну з іграшок, до кожної з них причеплене завдання, яке вам потрібно виконати.
Завдання:
1. Зачитати улюблений вірш.
2. Проговорити скоромовку.
3. Затанцювати танець маленьких каченят.
4. Без слів, за допомогою міміки та жестів показати тварину.
5. Відгадати загадку:
Яку іграшку
Спочатку навпіл ламають,
А потім в неї грають?

Відповідь на загадку: Матрьошка.

6. Розв’язати задачу: Мельник зайшов у млин. В кожному з чотирьох кутків він побачив по три мішки, на кожному мішку сиділо по три кішки, а кожна кішка мала при собі трьох кошенят. Запитується, чи багато ніг було у млині? (Жодної, у кішок лапи).
7. Написати слово на папері і скласти 1 речення, слова б якого починалися на букви цього слова.

- Ну що ж мандруємо далі. Зараз ми з вами завітаємо до міста, в якому живуть любителі природи і всього живого. Це місто під назвою Екологічне. На території цього міста знаходиться відомий у країні екологічний центр «Жайворонок». Вихованці гуртка проводять досліди, пишуть наукові роботи та пропагують охорону навколишнього середовища. Повністю їх у цьому підтримує керівник гуртка – Тимченко Наталія Петрівна. А тепер ми перевіримо, які ви любителі природи.
- Кожному з вас я загадаю загадку, а ви повинні постаратися дати правильну відповідь.
Загадки про квіти.
1. Цвіте синьо, лист зелений, квітник прикрашає. Хоч мороз усе побив – його не займає. ( Барвінок )
2. Я перший розцвітаю серед гаю, І білий, наче сніг, я колір маю. (Підсніжник )
3. Ми жовтенькі і м’якенькі,
Як притулиш до щоки.
Варення можна з нас варити,
Плести на голову вінки. ( Кульбаба )
4. Стоять у лузі дві сестрички,
Золотенькі очі, білії вічки. ( Ромашки )
5. Мене називають царицею квітів,
Я ніжна й велична.
Цвіту серед літа. ( Троянда )
6. Хто з вас, діти, нас не знає?
Ми у лісі проживаєм,
Дзвоном сонце зустрічаєм
Маєм гарні сині очки
Називаємось…(Дзвіночки)

7. Виріс він під сонцем пекучим
Товстим, соковитим і колючим. (Кактус)

8. Запалали в чистім полі
Квіти гарні, всі червоні.
То палає влітку так
Польовий червоний ...(Мак).
- Цілий океан любові криється в душах жителів країни. Вони дуже хочуть поділитися нею з вами. Зустрічайте ансамбль гуртка вокального співу «Соловейко» з піснею «Океан любові».
(виступ)

- Цікаво було в місті Екологічному, але нам вже час до Музичного міста відправлятися. Де живуть співочі таланти. Без них не проходить жодне свято в країні. Всі вони навчаються на гуртку вокального співу «Соловейко», керівником якого є Блоха Вадим Валерійович. Хочеться дізнатися як добре знаєтеся на піснях ви. Зараз для кожного з вас буде звучать пісня з мультфільма, вам потрібно буде назвати його.
Мультфільми׃
1. «Крокодил Гена і Чебурашка».
2. «Пригоди кота Леопольда».
3. «Зима в Простоквашино».
4. «Крошка Єнот».
5. «Бременські музиканти».
6. «Антошка».
7. «Умка».

(Діти відгадують мультфільми)

- А зараз ми помандруємо до найбільшого аеропорту в цій країні. В ньому працюють найкращі авіамоделісти, вихованці авіамодельного гуртка «Юні пілоти» на чолі з їх керівником Кашевєровим Олексієм Володимировичем. В аеропорту сьогодні трапилась біда, зламались всі літаки. Нам треба допомогти працівникам аеропорту. Потрібно зробити нові літачки, які б добре літали. А тепер подивимося в кого найдальше полетить літачок.

(Діти роблять літачки. Запускають їх)

- Чудове місто Барвінкове є в нашій країні, де живуть діти, що мають золоті руки. Вони вміють здавалося б мало примітні матеріали перетворити на витвори декоративно – ужиткового мистецтва. Цьому вони залюбки навчаються на гуртку «Барвінок», керівником якого є Капканець Дар’я Олександрівна. Нещодавно у місті з’явився і новий гурток соломоплетіння «Плетінка», яким керуватиме Кашеверова Наталія Олександрівна. Всі жителі цього міста знають дуже багато матеріалів, з яких можна зробити чудові вироби. А як добре їх знаєте ви? Як відгадаєте казки і зумієте їх показати.
Казки׃
1. Головний герой цієї казки має тіло з матеріалу, який є основним на гуртку «Плетінка». («Солом’яний бичок»).
2. Це казковий герой був зроблений бабою для діда з матеріалу, який часто використовується на гуртку «Барвінок» для виготовлення об’ємних робіт. («Колобок»)

(Діти відгадують та показують казки)

- Країна Позашкілля дуже пишається жителями міста Інтелектуального. І не дарма. Бо серед його жителів дуже багато відомих шахістів , вони є вихованцями шахового гуртка «Фора 41» під керівництвом не менш відомої шахістки Мєждєлової Клавдії Миколаївни. Як відомо, що шахісти мають добру пам'ять і вміють запам’ятовувати всі ходи. А як добре вмієте запам’ятовувати ви. Зараз я покажу вам картку з цифрами, протягом 10 секунд ви повинні будете їх запам’ятати.
Цифри׃ 7, 12, 15, 10, 3.

(Діти запам’ятовують цифри, потім їх називають)

- Ось і підійшла наша мандрівка до кінця. Хочеться звернутися до вас з найкращими побажаннями. Дитинство – це весела і безтурботна пора в життя кожної дитини. Бажаю вам, щоб у вашому житті все так і було, весело і безтурботно. З найкращими побажаннями до вас звернеться вихованка вокального гуртка «Соловейко», Адамюк Влада з піснею «Побажання».

(Виступ)

- Дякуємо вам, що ви були з нами! До нових зустрічей! І нехай вам щастить!