Сценарій районного конкурсу
«Живи по Уставу – завоюєш доблесть і славу»

Жеребкування

(Звучить пісня «Солдат» у виконанні вихованців вокального гуртка «Барви дитинства» ЦДЮТ)

Доброго дня, шановні гості! Сьогодні ми зібралися на районний конкурс: «Живи по Уставу – завоюєш доблесть і славу», який відбувається впереддень Дня захисника Вітчизни. Це свято єднає всі покоління захисників рідної землі, символізує шанобливе ставлення нашого народу до тих, хто не шкодуючи власного життя зі зброєю в руках вставав на захист Батьківщини. Попри зміну часів і політичних систем, нині 23 лютого, як і десятиліття тому, асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. Нарешті, 23 лютого – свято чоловіків – чоловіків, які захищають спокій наших домівок, лицарів, здатних завжди підставити своє сильне плече чарівній половині людства.
На нашому святі присутні гості - мужні чоловіки, які не раз проявили свою сміливість та силу в складних життєвих ситуаціях, які натхненно та впевнено йшли на захист нашої країни. Привітайте їх оплесками!

(Музика. Оголошення гостей)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
То ж дай Вам, Боже, світлих днів,
Здоров’я, щастя і наснаги.
Щоб кожен мав те, що хотів,
А всім дай сили і відваги.
Дай кожному достатку в дім,
І більше щирості у мові.
Добра дай кожному, а всім —
Терпіння, миру і любові.
Хай на землі лунає сміх
І щастя хай рікою ллється.
Зі святом вас вітаю всіх!
Хай все в житті вам удається.
(квіти на фоні музики)
Кампо В.В. шикує команди, рапортує голові райдержадміністрації.
Голова РДА: районний конкурс дозволяю розпочати.

(Гімн)

В цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання захисника, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. А в нашому залі зібралися майбутні захисники Вітчизни.
Отже, зустрічайте команди:

Команда «Допризивник» Володимирівської ЗШ І-ІІІ ст.
Команда «Козак» Петрівського НВК;
Команда «Хутор» Петрівської ЗШ І-ІІІст.;
Команда «Сини України» Чечеліївської ЗШ І-ІІІст.;
Команда «Слава козацька» Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст.;
Команда «Друзі» Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст.
Команда «9 рота» Луганської ЗШ І-ІІІ ст.;
Команда «Шкільний десант» Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ст..

У нас на святі присутня іще одна команда – це команда журі, яка працює у такому складі… (оголошення членів журі)
_________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ну що ж, а ми переходимо до конкурсної програми. Отже, конкурсна програма нашого свята складається з 8 конкурсів. Кожен конкурс оцінюється за 5-бальною системою.
Перший конкурс «Привітання» має назву «Солдат не поляже, а про себе розкаже». Вам потрібно презентувати назву команди, девіз, навчальний заклад, виконати стройову пісню у русі зі стройовим кроком на місці. Журі буде оцінювати:
- Форма одягу;
- Виконання стройового кроку на місці;
- Відповідність пісні тематиці конкурсу;
- Злагодженість у виголошенні девізу;

Згідно жеребкування запрошую команду___________________________

Просимо шановне журі оцінити І конкурс

(оцінювання І конкурсу)

«Виконання стройових прийомів на місці» - саме під такою назвою відбудеться 2 конкурс. Завдання цього конкурсу: вміти перешикуватись з шеренги по одному в шеренгу по два та вміти виконувати повороти на місці (команда);
Журі оцінює:
- відділення в шеренгу по одному;
- перерахунок на перший – другий;
- перешикування з шеренги по одному в шеренгу по два і назад у вихідне положення;
- повороти на місці.
Отже, для надання команд щодо проведення другого та наступних конкурсів слово надається керівнику гуртка військово-патріотичного виховання «Джура» ЦДЮТ - Кампо Василю Васильовичу.

Запрошую команду______________________________________________

(оцінювання ІІ конкурсу)

3 конкурс – «Виконання стройових прийомів під час руху – є наступним конкурсом нашого свята. Завдання цього конкурсу : рух стройовим кроком, повороти під час руху. В конкурсі беруть участь 4 учасника.
Оцінюється:
- рух стройовим кроком в колону по два за командою «кроком руш»;
- виконання стройового кроку та повороти праворуч, ліворуч, кругом під час руху;
Правильність виконання вправ вам покаже керівник гуртка військово-патріотичного виховання «Джура» ЦДЮТ- Кампо Василь Васильович.

Запрошую учасників команди________________________________

(оцінювання ІІІ конкурсу)

4 конкурс – «Вдягання протигазу на швидкість» .В конкурсі беруть участь 3 учасника одночасно з однієї команди. Результат визначається за часом та правильністю виконання вправи: найменший час – найбільша кількість балів. Результат зараховується за останнім учасником.
Слово надається керівнику гуртка військово-патріотичного виховання «Джура» ЦДЮТ - Кампо Василю Васильовичу.

Запрошую учасників команди________________________________

(оцінювання ІV конкурсу)

5 конкурс - Переходимо до наступного конкурсу - «Стрільба з пневматичної гвинтівки» .Вам потрібно зробити 5 пострілів. на відстані 7 м. В цьому конкурсі також беруть участь 2 учасника одночасно з однієї команди. Результат визначається за сумою очків двох учасників: найвищий бал за найбільшу кількість вибитих очків.
Слово надається керівнику гуртка військово-патріотичного виховання «Джура» ЦДЮТ - Кампо Василю Васильовичу.
Запрошую учасників команди________________________________

(оцінювання V конкурсу)

Отже, переходимо до наступного - 6 конкурсу. Зараз, шановні учасники вам потрібно буде показати своє вміння підтягуватись на перекладині хватом зверху. В конкурсі бере участь 1 учасник. Результат визначається за кількістю підтягувань та правильністю виконання вправи: найвищий бал за найбільшу кількість підтягувань.
Як правильно виконувати вправу покаже учень 9 класу Петрівського НВК Шпетний Віталій.
Запрошую учасника команди________________________________

(оцінювання VІ конкурсу)

В наступному конкурсі (7 конкурс) «Згинання та розгинання рук в упорі лежачи» бере участь також 1 учасник. Результат визначається за кількістю та правильністю виконання вправи: найвищий бал за найбільшу кількість згинань та розгинань рук.
Правильність виконання вправ вам покаже 9 класу Петрівського НВК Шпетний Віталій.
Запрошую учасника команди________________________________

(оцінювання VІІ конкурсу)

Зараз команди мають змогу підготуватися до наступного конкурсу, а всі присутні в залі насолодитися співом вихованців гуртка «Барви дитинства». Зустрічаємо їх з піснею «Де ти щастя».

(виступ)

(8 конкурс) І в останньому конкурсі «Перетягування канату» ми побачимо силу та витримку наших учасників. В конкурсі бере участь команда з 7 чоловік.
Слово надається керівнику гуртка військово-патріотичного виховання «Джура» ЦДЮТ - Кампо Василю Васильовичу.

Запрошую команду __________________________ та команду______________

(оцінювання VІІІ конкурсу)

Ну що ж, шановні учасники, ось і підійшов до завершення наш конкурс. Доки шановне журі буде радитися і визначати переможця, до вашої уваги показовий виступ учня 9 класу Петрівського НВК Гіюка Євгена з розповіддю про символ перемоги у Великій Вітчизняній війні – ППШ-41.
(виступ)
А зараз представники Петрівської виправної колонії №49 запропонують вашій увазі сучасну військову зброю. Зустрічайте їх.

(виступ)

23 лютого – визначна дата для всіх чоловіків, хто колись мав честь носити погони і військову форму, а також – для всіх жінок, які з тривогою і гордістю чекали на повернення з лав Збройних сил своїх синів, братів, коханих. До вашої уваги пісня «Только жди» у виконанні вихованки вокального гуртка «Барви дитинства» ЦДЮТ.

(виступ)

Слово для підведення підсумків надається…….
Дякуємо всім гостям, які завітали до нас сьогодні на свято. Ми всі переконалися, що захист Вітчизни у майбутньому в надійних руках. Отже, районний конкурс «Живи по уставу – завоюєш доблесть і славу» оголошую закритим.

(Гімн)