06.11.2015 року

(жеребкування для заліку)

(до залу заходить «учениця», тримаючи книгу в руках і щось повторюючи )

Горішок знань міцний — це знає кожен.

Та нам — не відступать!

Його нам розколоти допоможе

Бажання наше все на світі знать!

Ой, здається я захопилася! Куди ж це я потрапила? На яку гру? Інтелектуальну, де змагаються справжні ерудити? Так виявляється я прийшла вірно!

Бо сьогодні ви прийшли в цей зал

Подумати, помріять, відпочити,

Отримати у конкурсі найвищий бал

І розумом своїм все охопити.

(знімає реквізити)

Добрий день, дорогі друзі! Ми раді вітати Вас на районній інформаційно-пізнавальній грі «12 балів»!  Але це не просто гра, а інтелектуально-конкурсна програма, в ході якої ми виявимо найбільш ерудованих учнів нашого району. Це змагання на кмітливість, почуття гумору, ерудицію, знання шкільної програми і не тільки.

Знаєте, думаючи про ерудитів, сьогоднішню гру, я вирішила подивитися у словнику значення слова “ерудит”. І виявляється, що в  словнику Даля, де зібрано більше 200 тисяч слів, на моє здивування, немає такого слова! Але це слово є в словнику іншомовних слів.  «Ерудит — людина, що має глибокі різносторонні знання

А наскільки ерудовані наші учасники - гра покаже. Як правило, у кожній грі є свої закони. Це – закон поваги. Закон часу. Закон чіткості. Тому прошу команди бути уважними і організованими.

А які ж команди сьогодні до нас приїхали? Зустрічаємо:

 • Луганської ЗШ І-ІІІ ст. «Максимум».
 • Петрівського НВК «Знай наших»
 • Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст. «Мрійники».
 • Володимирівської ЗШ І-ІІІ ст. «Фішка».
 • Зеленської ЗШ І-ІІІ ст.. «Невгамовні».
 • Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст.. «
 • Балахівської ЗШ І-ІІІ ст. «Розумники»
 • Петрівської ЗШ І-ІІІ ст. «Хутор».
 • Чечеліївської ЗШ І-ІІІ ст. «Ерудит».
 • Червонокостянтинівської ЗШ І- ІІІ ст. «
 • Іскрівської ЗШ І-ІІІ ст. «

А чи знаєте ви, чому вона так називається – «12 балів»? Так, тому що кожен етап гри, який називається урок, буде оцінюватися за 12-бальною системою. А оцінювати ваші знання та вміння буде наше шановане журі:

 • Суліма Д.О. – методист районного метод. кабінету;
 • Швець Т. М. – методист районного метод. кабінету;
 • Савостікова В.М. - методист районного метод. кабінету;

Нехай не станеш Піфагором ти,

Яким у мріях вирости бажаєш,

Та будеш ти людиною завжди

І Україну добрими ділами вславиш.

           Саме нашій Батьківщині і присвячена наша гра, яка пройде під назвою «Рідну землю, де живем, Україною зовем!» Де коріння сильне й глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі й крилатих гіллях, а й головним чином — у корінні. Ви, юне покоління, є та молода парость, з якої розквітне пишна крона нашого народу. Але, нагадую, за умови, що та пишна крона живитиметься глибоким корінням, адже воно — мова народу, його історія, культура, мистецтво, звичаї і традиції. Наскільки старанно ви їх вивчаєте та засвоюєте, якоюсь мірою покаже сьогоднішня гра.

Ну що ж починаємо перший урок «Теорія». Вам необхідно дати правильні відповіді на 12 запитань шкільної програми. За кожну правильну відповідь отримуєте 1 бал. Тобто максимально 12 балів.  Відповіді записуєте на аркушах біля запитання. Час першого уроку – 10 хвилин. Ну що ж почали.

А присутні в залі мають змогу також відповісти на ці запитання, дивлячись на екран.

А тепер правильні відповіді.

(журі)

           А тепер переходимо до другого уроку «Практика». Найкращим способом вивчення цікавих місць своєї країни є подорожі. Ви подорожувати любите? А по карті орієнтуватися вмієте? І знаки на карті вмієте читати? Зараз ми це і перевіримо.  Ви отримаєте аркуші, на яких зображені умовні топографічні знаки. Ваше завдання полягає в тому, щоб за 5 хв. підписати назви цих знаків. 12 знаків – 12 балів. Завдання зрозуміле? До роботи!

А зараз погляньте на екран і впевніться, що виконали завдання правильно.

(журі)

           Сьогодні кожен з вас має чимало гаджетів для виходу в світову мережу Інтернет. Використовуєте ви їх зазвичай для спілкування, іноді для отримання додаткової інформації, іноді для виконання творчих завдань зі шкільних предметів, щоб мати 12 балів. А чи вмієте ви аналізувати отриману інформацію з Інтернету, адже там зустрічаються помилки чи викривлені факти.?

        Тому наступний урок «Творчість» ми і спрямували саме на додаткову інформацію, отриману з відомого електронного ресурсу Вікіпедія. Зараз ви отримаєте тест про Україну, але в ньому зустрічають 12 фактичних помилок, які вам необхідно віднайти і виправити. За знайдену помилку – 0,5 балу, за правильно виправлену ще 0,5 балу, тобто 1 бал за одну правильно виправлену помилку. На виконання завдання у вас 10 хвилин. Готові? Почали!

А присутні в залі мають змогу також відповісти на ці запитання, дивлячись на екран.

А тепер правильні відповіді.  (журі)

Звичайно, знати все не можна,

Але будь хто із вас спроможний

Обрати галузі за хистом,

Щоб стати в них спеціалістом!

А тепер завдання заліку. На екрані ви побачите теми шкільних предметів, одну з яких ви можете обрати. За 2 хв. вам потрібно дати максимальну кількість правильних відповідей. Думає вся команда, але зараховується відповідь капітана. Якщо відповідь неправильна, я читаю наступне запитання. Якщо ви відповіді не знаєте, кажіть «далі», щоб не витрачати час. Готові, тоді почали.

(журі радиться)

           Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам'ять, а, отже, й позбавити національної гідності. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Як справжні патріоти ви сьогодні довели, що з вас вийдуть високоінтелектуальні громадяни, які так потрібні державі.

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти,

А у нас усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

 

Для підведення підсумків до слова запрошуються члени журі.