19 травня 2018 року Петрівський районний парламент дітей відвідав м. Запоріжжя. Таку можливість юним парламентарям надала Петрівська районна рада та райдержадміністрація. Школярі подорожували вже знайомим з минулого року сучасним двоповерховим комфортабельним автобусом.

Розпочалася подорож з привітання з днем народження голові Петрівського РПД Черевко Ірині. А її попередниця, голова РПД ІХ скликання, Стожкова Анна приєдналася до мандрівників у м. Запоріжжя, де вона навчається на політолога.

Члени РПД відвідали музей техніки «Фаетон», де побачили раритетні автомобілі вітчизняного та зарубіжного виробництва; особливе захоплення викликав зал, присвячений військовій техніці: як зброї так і автомобілям; та відразу помітним був літак, який брав участь у зйомках фільму «В бій ідуть одні старики…».

Наступною зупинкою став музей судоходства «Чайка», де діти побачили рештки козацьких кораблів різних років, різних розмірів та призначення. Познайомилися з умовами підняття з води та збереження викопних решток, з історією кожного судна та дізналися, що спонсорами реставрації суден є відомі люди України, зокрема Святослав Вакарчук.

Хортиця зустріла юних парламентарів боєм литаврі. Театралізований виступ сучасних козаків був не лише веселим та захоплюючим, а й дуже пізнавальним. Глядачі дізналися про особливості козацької зброї та її застосування, а по завершенню самі спробували постріляти з лука та пістоля, покаталися на козацьких конях. Мандруючи Хортицею, юні парламентарі чеканили монети, робили офорти, відвідали церкву та купували сувеніри.

Дорога додому була веселою та непомітною завдяки іграм та пісням.