8 та 9 листопада 2018 року проводилася ІІ сесія ХІІ скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей. Петріваський РПД на ній представляли Єфімова Тетяна, Дементьєв Євгеній та Мороз Анастасія.

Сесія розпочалася з навчально-практичних занять обласної Школи лідерів. Першим спікером став доктор економічних наук, професор, проректор ЦНТУ, Левченко Олександр Миколайович, який зробив огляд сучасних світових тенденцій та місце України й області у них. Також Олександр Миколайович надав інформацію про перспективи навчання у Центральноукраїнському національному технічному університеті. Другий спікер - політолог, громадський діяч, журналіст Максим Несвітайлов поспілкувався з юними депутатами на тему лідерства та маніпуляції. Директор Кіровоградського ОЦДЮТ Ганна Павлівна Суркова працювала з депутатами за навчальною програмою "Громадянська освіта".

Під час проведення пленарного засідання відкриття ІІ сесії ХІІ скликання в сесійній залі обласної ради депутати ОПД зустрілись з очільниками Кіровоградської області. Юних парламентарів вітав голова Кіровоградської обласної ради - Чорноіваненко Олександр Анатолійович, перший заступник голови обласної державної адміністрації - Коваленко Сергій Петрович та заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації - Шатна Лідія Францівна.

Директор Кіровоградського ОЦДЮТ Ганна Павлівна Суркова привітала депутатів ОПД з початком роботи сесії та нагородила відзнаками переможців обласного конкурсу "Ластівка миру". І тут наш парламент отримав ІІ місце в номінації «Відео», а І місце отримали індивідуальні ролики учнів Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст.: Максімової Дарини, Савченко Марини та Суровця Олексія. Заступник директора Лариса Миколаївна Кордонська акцентувала увагу депутатів та координаторів на основних аспектах діяльності Кіровоградського обласного парламенту дітей в міжсесійний період та ознайомила присутніх із рейтингом діяльності осередків учнівського самоврядування Кіровоградської області за підсумками міжсесійного періоду. І тут наш парламент тримає лідируючі позиції, впевнено ввійшовши в трійку кращих.

Юні депутати прозвітували про роботу в міжсесійний період, представили свої проекти та доповіли про проблеми та здобутки своїх осередків учнівського самоврядування. У сесійній залі про фестиваль дитячих громадських організацій Петрівського РПД звітував Дементьєв Є. За аналогом нашого фестивалю було прийняте рішення провести обласну літню школу лідерів.

Після пленарного засідання в рамках Школи дебатів депутати працювали за темою "Мистецтво дебатів як засіб формування навичок, необхідних для досягнення життєвого успіху в сучасному демократичному суспільстві", який підготували делегати Новоукраїнського парламенту дітей та молоді.

 Завершився перший день сесії розважальною програмою, підготовленою комісією культури та дозвілля ОПД, а ведучою на ньому була наша Єфімова Таня.

Другий день сесії розпочався з нових цікавих зустрічей. До спілкуання було запрошено інспектора відділу зв'язків з громадськістю УПП в Кіровоградській області, старшого лейтенанта поліції, Грінченко В. В. Вікторія Вікторівна розповіла юним депутатам про взаємодію поліції та громади, відповідальність підлітків перед законом за правопорушення, та про роботу в патрульній поліції. Діти жваво брали участь в обговоренні та взяли для себе багато чого корисного.


 Депутати ІІ сесії ХІІ скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей разом з усією Україною об 11.30 написали ХVІІІ Всеукраїнський диктант національної єдності, який приурочено до Дня української мови та писемності.

Далі депутати Кіровоградського обласного парламенту дітей попрацювали у комісіях та напрацьовують план дій на наступний міжсесійний період. На пленарному засідання закриття сесії прозвітували голови комісій ОПД та прийняли проект рішення на наступний міжсесійний період.