30 січня 2019 року на базі Петрівського ЦДЮТ відбулася V сесія Х скликання Петрівського районного парламенту дітей, на яку з’явилися делегати від 9 шкіл району. На жаль, погодні умови завадили прибути усім депутатам РПД, та попри це кворум був. Тож сесія розпочалася.

На дану сесію  виносилися наступні питання:

  • Виконання рішень попередньої сесії
  • Інтернет-ресурси і РПД
  • Конкурс есе «Сенс життя»
  • Тренінг «Не смійся з мене»
  • Відкриття стенду «Випускники Петрівського РПД».

За ініціативи членів РПД розпочалося створення стенду «Випускники Петрівського РПД». Звичайно, що першими з’явилися фотографії випускників, які нещодавно працювали в РПД, тож депутати отримали завдання розшукати інформацію про випускників РПД починаючи з дня його заснування. Тут же виявилося, що педагог-організатор Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст. Дерев’янко Ольга Анатоліївна була головою комісії культури та дозвілля в складі першого керівного складу Петрівського РПД.

Виконуючи план роботи РПД, було проведено конкурс есе «Сенс життя» серед підлітків. На розсуд журі – членів РПД були представлені кращі роздуми про сенс життя сучасних підлітків. За підсумками виставлених балів перемогу отримали: І м – Іскрівська ЗШ (Єфімова Таня), ІІ м – Червонокостянтинівська ЗШ (Сайко Дарина) та ІІІ м – Чечеліївська ЗШ (Лінтур Вероніка). З кращими есе можна ознайомитися у групі Петрівського РПД.

На виконання рішення сесії Кіровоградського РПД було проведено тренінгове заняття з протидії булінгу «Не смійся з мене». Юні парламентарі закріпили визначення булінгу, пригадали його види, проаналізували ситуації прояву булінгу в шкільному середовищі, поділилися власним досвідом та спробували визначити як можна уникнути булінгу. Також дізналися номер телефону довіри Національної дитячої «гарячої лінії». Отримавши певні знання, повернувшись до своїх навчальних закладів члени РПД мають спільно з педагогами-організаторами провести подібні тренінги зі своїми однолітками.