22 лютого на базі Петрівського ЦДЮТ відбулася районна краєзнавча конференція «Шляхами подвигу та слави». На конференцію завітали юні краєзнавці з 8 шкіл району. роботи, представлені на конференцію, представляли чотири напрями: «Українська революція: 100 років надії і боротьби», «Легенди мого краю – ветерани Другої світової війни», «Герої серед нас: сучасні захисники України» та «Борцям за незалежність присвячується…».

Дана конференція відмічається певною особливістю – усі дослідницькі роботи розкривали життєвий шлях наших земляків, людей, доля яких нерозривно пов’язана з Петрівщиною та яка заслуговую на визнання та шану.

Зокрема, розкрили роль Костя Пестушка у подіях Української революції, познайомили з життєвим шляхом ветеранів ІІ світової війни – мешканців району: Сидоренка М.П., Галугана О.І. та Жовнуватого І.С. Дізналися про бойовий та життєвий шлях учасника АТО, мешканця с. Малинівки Бернацького М.В.

Та найбільша кількість робіт була у номінації «Борцям за незалежність присвячується», де відомі постаті рідного краю постали в новому світлі. Це вчитель Зуєнко Л.І., лікар-науковенць Фурса М.С., механізатор Сусліченко М.І., кореспондент Рябоконь А.В., директори Луганської ЗШ Левченко О.М., Родзінський В.В. та Козловська О.А., начальник відділу статистики Сімян К.Д.

Юними краєзнавцями зібрано безцінні свідчення про долю наших земляків. Хочеться, щоб про життєвий шлях цих людей дізналися усі жителі району. Тому сподіваємося, що редакція районної газети «Трудова слава» підтримає юних краєзнавців-дослідників і надрукує їхні пошукові роботи на шпальтах газети.